Dobry Dukat

Organizatorzy akcji


Dobre Dukaty

dukat-awers-2013

dukat-rewers-2013

Szczepienia ratują życie dzieci - to hasło przewodnie czwartej edycji kampanii charytatywnej Mennicy Polskiej i UNICEF Reszta w Twoich Rękach. Tym razem, prosząc o wydanie części reszty
w Dobrych Dukatach, pomagasz szczepić dzieci na całym świecie jednocześnie ratując ich życie.

Mosiężne Dobre Dukaty wybili najlepsi mincerze Mennicy Polskiej.
Krążki monetarne 5 Dobrych Dukatów zostały wybite na tych samych maszynach menniczych oraz tymi samymi technikami monetarnymi co polskie monety obiegowe, którymi na co dzień posługujemy się podczas zakupów.
Autorką wizerunków 5 Dobrych Dukatów jest Urszula Walerzak – wybitna artystka, projektantka wielu monet kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego.


Informacje dla kolekcjonerów na temat 5 Dobrych Dukatów:

średnica: 27 mm
stop: mosiądz


rewers

W centralnej części znajduje się wizerunek rysującego chłopca. W tle, dziecięce rysunki motyli oraz kwiatków. Tegoroczny Dukat zawiera innowacyjne rozwiązanie jakim jest efekt kątowy polegający na tym, że w zależności od tego pod jakim kątem ustawimy Dukata będziemy widzieli napis UNICEF lub datę 2013, w otoku napis Reszta w Twoich rękach.
 

awers
W górnej części logo UNICEF. Poniżej nominał 5 DOBRYCH DUKATÓW. W otoku rok emisji 2013.W górnej części logo UNICEF. Poniżej nominał 5 DOBRYCH DUKATÓW. W otoku rok emisji 2013.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.